+48 81 443 73 72

Narutowicza 30

+48 81 443 73 72

Narutowicza 30

+48 518 311 530

C.H. E. Leclerc Zana

+48 518 311 530

Leclerc Zana

DOBRE, SOLIDNE BUTY ! JAK JE ZNALEŹĆ?

Obecnie w sklepach mamy szeroki wybór butów na różne okazje. Buty można kupić wszędzie, w supermarketach, w sieciówkach z ubraniami, butikach, markowych sklepach obuwniczych. Jednak zdecydowana większość  z nich nie może przetrwać próby czasu jednego sezonu. Dobre buty nie zawsze oznaczają te najdroższe, dlatego chcemy podać kilka rad na które warto zwrócić uwagę przy zakupie nowej pary.

Przede wszystkim radzimy kupować buty skórzane, najlepiej ze skory licowej. Buty z takiej skóry stosunkowo łatwo utrzymać w dobrym stanie. Wystarczy regularnie pastować , polerować, nabłyszczać i buty będą wyglądać schludnie. Najtrudniej pielęgnować buty zamszowe i z nubuku. Istotną sprawą przy butach zamszowych jest impregnacja na nowych butach, która zapobiega przemakaniu.

Oprócz wierzchniej warstwy buta istotna sprawą w dobrych butach są spody i obcasyUnikajmy gumowych spodów. Gumowe spody sprawdzają się tylko w butach sportowych i trekkingowych .Obecnie wielu producentów idąc na łatwiznę, zastąpiło tradycyjne obcasy i spody gotowymi podeszwami z gumy. Niestety takie spody wyglądają ładnie tylko jak są nowe.  Już po krótkim czasie guma ulega zarysowaniom ,szarzeniu i jest to trudne do zniwelowania. Ponadto gumowe spody lubią pękać. Jeżeli spód pękł i jest zlany z obcasem, to takiego buta trudno uratować , pomimo tego z górna część buta jest dobra. Nawet, jeżeli szewc poradzi sobie z taką naprawą nie jest to tania usługa i nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Najlepiej gdy obcas jest twardy np.: drewniany lub plastikowyTaki obcas można ładnie odnowić, szczególnie gdy jest czarny lub brązowy. Można go woskować i nabłyszczać u szewca. Dzięki takiemu zabiegowi obcasy będą długo wyglądać estetycznie. Jeżeli spód buta jest skórzany i chodzimy w takich butach nie tylko po biurze, najlepiej zabezpieczyć go cienką zelówką. Chroni to buta przed wchłanianiem wilgoci i w konsekwencji przed rozwarstwianiem spodu. Zelówki u szewca można zrobić w rożnych kolorach. Najlepiej wyglądają zelówki w tym samym kolorze co fleki.

Wnętrze buta jest równie ważne jak jego wygląd zewnętrzny. Zwracajmy uwagę aby wnętrze buta miało wkładki ze skóry naturalnej , jeżeli but jest ocieplany, ważna jest wentylacja. Wbrew pozorom buty wykonane ze sztucznych materiałów i bez odpowiedniej wentylacji sprawią ze nasza stopa będzie się ławo pocić i wcale nie będzie nam ciepło.

Masz zepsute obuwie, torbę lub potrzebujesz środków do konserwacji skór lub obuwia?

Przyjdź do jednego z naszych zakładów!

Poznaj naszą ofertę

Profesjonalne usługi tylko w szewcy.pl
Naprawa obuwia
Usługi kaletnicze
Artykuły obuwnicze
Dorabianie kluczy

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *