+48 81 443 73 72

Narutowicza 30

+48 81 443 73 72

Narutowicza 30

+48 518 311 530

C.H. E. Leclerc Zana

+48 518 311 530

Leclerc Zana

KIEDY BUT NAS OBCIERA LUB JEST TROCHĘ ZA CIASNY

Zaciasny but ! Można go rozciągnąć

Kiedy okazuje się, że nasz ulubiony but zaczyna robić nam odciski warto odpuścić na jakiś czas zakładanie niewygodnych butów i zanieść je do szewca. W takich przypadkach polecamy usługę rozciągania obuwia. Buty można rozciągać na długość, na szerokość, w podbiciu , w butach zimowych rozciągamy cholewy. Buty pozostają na kopycie od kilku do kilkunastu godzin. Rozciąganie można powtórzyć. W naszym zakładzie Szewcy.pl  za powtórne rozciąganie się nie płaci. Buty rozciągamy stopniowo, aby nie uszkodzić buta. 

Najbardziej podatne na rozciąganie są buty wykonane ze skóry naturalnej. Rozciąganie poprawia komfort chodzenia, kiedy buty są lekko za ciasne albo uwierają miejscowo np. w koślawy paluch. Na halluksy stosuje się specjalne nakładki na kopyto w różnych kształtach i rozmiarach. Skóra lekko uwypukli się w tym miejscu, ale nasze kostki nie będą tak cierpiały. Obuwia nie da się powiększyć o jeden rozmiar, proszę o tym pamiętać idąc do szewca. Każdy materiał ma swoją rozciągliwość, nawet skóra.

Podobnie w przypadku rozciągania cholewek. Skórzana cholewa może się rozciągnąć zwykle od 1-3 cm max. Jeżeli but dopina się w cholewkach, wówczas  jest duża szansa, że cholewkę uda się rozciągnąć na tyle żeby wkładać komfortowo buty. Natomiast jeżeli brakuje nam więcej niż 3 cm raczej nie należy robić sobie zbyt nadziei, że na kopycie rozszerzymy cholewę. W takim przypadku najczęściej cholewkarz musi poszerzyć cholewkę wstawiając dodatkowy materiał.

Masz zepsute obuwie, torbę lub potrzebujesz środków do konserwacji skór lub obuwia?

Przyjdź do jednego z naszych zakładów!

Poznaj naszą ofertę

Profesjonalne usługi tylko w szewcy.pl
Naprawa obuwia
Usługi kaletnicze
Artykuły obuwnicze
Dorabianie kluczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *